אדריכל צעיר

דיוויד סוויט

דיויד סוויט. אדריכל\גנן. בוגר בצלאל במחלקה לאדריכלות. מלמד ילדים כ-20 שנה בתכנים שונים סביב נושאים מבניים עם דגש על מוטוריקה עדינה והיכרות עם קרטונים ודבקים שונים.

מלמד במרכזי מחוננים אופק בירושלים ומעלות במודיעין. מלמד באפיקים שמונה שנים.

בקורס האדריכל הצעיר התלמידים נחשפים לעולמו של האדריכל. התלמיד עובר סדרת התנסויות שמעבירות אותו מסלולים שונים בהן הוא מתנסה בשרטוט בתכנון בתרגול ראיה מרחבית ובסוף כל תקופה בונים דגם כזה או אחר שמשקף את התרגום התלת מימדי לרעיונות שהיו בהתחלה.

בקורס התלמיד חייב לעבוד בצוות וללמוד שיתוף פעולה רעיוני ומעשי. הכל נעשה בהומור ובהתחשבות ברמה של התלמיד.

במהלך הקורס כל תלמיד יבנה 3 תוצרים: טירה קסומה. לונה פארק ובתים לבנים.

המטרה לעורר רגישות לבניה סביבנו. ללמד ולפתח יכולות מוטוריות עדינות. לחזק עבודה משותפת בקבוצות. קבלת החלטות ויכולת לתכנן פרוייקטים ארוכי טווח.

 

מטרות הקורס:

  • בתחום הקוגניטיבי: הקורס מאפשר לתלמיד לעבור מדו-מימד לתלת-מימד דרך תהליך מחשבתי שיש בו רפלקציה בו הוא יכול לבחון את המסלולים שהוא בחר כדי לפתור בעיות שונות שנתנו. כמו כן מתן מענה למקורות מידע שיכולים לתמוך בתרגילים.

  • בתחום הרגשי: בתרגילים התלמיד מגיע לעולמו הפנימי דרך עבודה בתכנים אומנותיים אדריכליים סיפוריים המאפשרים להתבטא מבחינה רגשית להתפתח ולצמוח באופן לא תחרותי והישגי. התגברות על קשיים מוטוריים, חברתיים ורגשיים. דגש נוסף הוא היכולת המוטורית ויכולת עמידה בספי-תסכול משתנים.

  • בתחום החברתי: בקורס ישנן משימות קבוצתיות - תכנון וביצוע בסביבה שיתופית, וכן פרטניות המאפשרות גם תרגול בקבוצה וגם תקשורת בין אישית. היכולת לתת ולקבל עזרה מחברי הקבוצה.

  • בתחום המיומנויות: פיתוח מיומנויות מוטוריות עדינות , רכישת חשיבה אדריכלית, ראיה מרחבית, תכנון לטווח ארוך, הערכת מוטיבים אדריכליים, פיתוח יצירתיות מתוך עולמם הפנימי של הילדים